Celoročné športové aktivity vo Vysokých Tatrách

Športovanie v Tatrách, to nie sú len lyže, sánky a snowboardy.  Vo Vysokých Tatrách sa môžete zúčastniť pretekov a podujatí aj v bežeckých disciplínach, Nordic Walking, cyklistike, golfe, skialpinizme či bežeckom lyžovaní. Športové aktivity sú určené pre všetky vekové katégorie a aj ľudí so zdravotným postihnutím.

Spojili sme aktívne Tatranské športové kluby a organizácie a vznikol nádherný nový projekt Tatry v pohybe. Máme záujem navrátiť Tatrám status zážitkovej a športovej destinácie. Historicky sú Vysoké Tatry, nie len miestom kúpeľným, ale aj športovým. V minulosti sme tu mali mnohé športové medzinárodné veľké podujatia. Približuje hlavnú myšlienku projektu Lucia Dubielová, riaditeľka ZCR Vysoké Tatry. Medzi hlavné ciele projektu Tatry v pohybe patrí zatraktívnenie ponuky aktivít vo Vysokých Tatrách a podpora zdravého životného štýlu obyvateľstva v regióne. Podstané je aj rozšírenie zážitkovej formy pobytov a dovoleniek v Tatrách a vybudovanie centrálneho informačného portálu pre športové podujatia a virtuálne preteky. Návštevníci sa tak ľahko dostanú k vyše 100 km označeným tratiam ich obľúbených outdoorových športov. Okrem hlavných benefitov projektom získame aj kvalitné mapové podklady a jednotný registračný systém na všetky podujatia.  Široká verejnosť získa jednoduché vyhľadávanie jednotlivých trás využiteľných počas celého roka, aj mimo oficiálnych podujatí. V roku 2015 je plánovaných vyše 20 rôznych pretekov.

Hlavnými organizátormi projektu Tatry v pohybe sú ZCR Vysoké Tatry, Slovenská asociácia Nordic Walking, ŠK Štrba, Sport Club 1896 Štrbské Pleso, Sport team Nová Lesná, Lomnický golfový klub a Sportcentrum Galfy. Mieste organizácie OOCR Región Vysoké Tatry, OOCR Vysoké Tatry – Podhorie, Mesto Vysoké Tatry, Obec Štrba, Obec Nová Lesná a Tatranská horská služba. Dopĺňa Lucia Dubielová, riaditeľka ZCR Vysoké Tatry. Vysoké Tatry v roku 2015 ponúknu aktívnym športovú zážitkovú dovolenku. A tým, ktorí športovať ešte nezačali bohatý program.

Vyhľadávanie
Zrušiť filter